Постинг
14.02.2013 10:55 -
В голямо затруднение съм !
Някакви дечица пили метанол! В кома са и не се знае какви ще бъдат последствията.
След като изчетох материалите първосигналната ми реакция бе да ги съжаля и да се помоля за изцелението им. Но почти веднага се усетих и си казах : Що за идиоти са тези малолетни идиоти, които не само че си изпиват закупения редовен алкохол като едно няма нищо, ама тъй като им идва малко и решават да опънат на изпроводяк 3 /три/ !!! литра концентрат /ракия/. Подобно количество би озорило и закоравял пияндур, но не и горките малки келешчета. Не ели по-добре да си отидат от този живот , тъй като утре /недай Боже/ може да станат ръководители от държавен мащаб. А момичетата що за поколение ще създадат ? И
И се смутих. Прав ли съм или не ? Дали не съм негативист или нещастен комплексар, не виждащ доброто и хубавото в това, че едно детенце може да изкърка литър концентрат без всякакви проблеми ?
Та реших и прегледах коментарите под публикацията и ето какво прочетох :
И шестте натровени деца са с опасност за живота, изпили 3 л течност за чистачки
- Почти всеки младеж рано или късно има едно "яко" напиване. А в тази статия става дума за деца които явно не са "закоравели къркачи" както именно ти ги описваш, щом като не са могли да разберат че това не е ракия.... Но за безумието на съвременното поколение съм 100% съгласен с теб -Не деца - ами дебили -Като са МАЛОУМНИ тиквета, да пият!!!Поне да бяха изпили и антифриза от барутарника на СИГУРНО още по малоумния си ТАТКО!!!То бива,бива простотия, ама ИЗВИНЕТЕ!!! -Простотията не прощава... -Мен ме притеснява друго - колко глупав и елементарен трябва да си, за да не различиш течност за чистачки от ракия!? Те това е големият въпрос, дами и господа. -Дано да се оправят,разбира се.
-Деца...що за деца са,които се накъркват като мотики?Толкова ли са празни,та трябва да пият до откат,за да придобие живота им смисъл?
Ако не е алкохола,наркотици ще намерят или ще започнат да се чукат всеки с всеки.
-Те сега вино правят без грозде, ракия отлежала правят без джибри, сирене и кашкавал правят без мляко, та една течност за чистачки няма да направят с вкус на ягоди например.Пълен ужас отгледахме.Тежко ни. -Тъпотията и мизерията кара кухоглавци да пият нещо си, само и само да се нафиркат!
-Егати и купона, като разчитат на случайни находки в някое мазе!
И липса на представа какъв е вкуса на едно или друго "пиене"!
И глупостите за 2-те бутилки по 1.5литра от безалкохолното с подвеждащия ги розов цвят!
-Не съм сигурен, ама нещо дечицата милите ни шешават какво са пили и откъде са започнали, та да стигнат и до ТЕЗИ 3-те литра розова непозната течност. и аз като тях 30 години не мога да се науча да пия -Поредното младо поколение, нито може да се научи от нас (защото и ние самите не знаем какво да ги поучим и на какво да ги научим);
Нито имат своята ценностна система, (защото далаверата и тарикатлъка ако е ценностна система здраве му кажи);
Нито можем да им въздействаме с умерено ядене и пиене (като и ние самите не сме от добрите примери за подражание).
Така че всеки си прави опита, грешката и поуката и натам каквото акъл съди! -Основна причина за злополуката е простотията, неосъзнаването на необходимостта от спазване на елементарни мерки за безопасност. Само простият човек налива отрова в шише от напитки, оставя го на достъпно за всички място, без никаква маркировка /етикет и т.н./. С простата си глава той вярва, че само на него и на никой друг няма да се наложи да използва съдържанието на бутилката. -Добре,че не са пили антифриз, че нали имаше такива случки някои киснел салама в антифриз и хранел кучетата с него а те умират в страшни мъки и почти мигновено. пък на този дето са му изпили течността за чистачки кои ще му я плати -Малки пияндета, сигурно са гледали от родителите си
- Почти всеки младеж рано или късно има едно "яко" напиване. А в тази статия става дума за деца които явно не са "закоравели къркачи" както именно ти ги описваш, щом като не са могли да разберат че това не е ракия.... Но за безумието на съвременното поколение съм 100% съгласен с теб -Не деца - ами дебили -Като са МАЛОУМНИ тиквета, да пият!!!Поне да бяха изпили и антифриза от барутарника на СИГУРНО още по малоумния си ТАТКО!!!То бива,бива простотия, ама ИЗВИНЕТЕ!!! -Простотията не прощава... -Мен ме притеснява друго - колко глупав и елементарен трябва да си, за да не различиш течност за чистачки от ракия!? Те това е големият въпрос, дами и господа. -Дано да се оправят,разбира се.
-Деца...що за деца са,които се накъркват като мотики?Толкова ли са празни,та трябва да пият до откат,за да придобие живота им смисъл?
Ако не е алкохола,наркотици ще намерят или ще започнат да се чукат всеки с всеки.
-Те сега вино правят без грозде, ракия отлежала правят без джибри, сирене и кашкавал правят без мляко, та една течност за чистачки няма да направят с вкус на ягоди например.Пълен ужас отгледахме.Тежко ни. -Тъпотията и мизерията кара кухоглавци да пият нещо си, само и само да се нафиркат!
-Егати и купона, като разчитат на случайни находки в някое мазе!
И липса на представа какъв е вкуса на едно или друго "пиене"!
И глупостите за 2-те бутилки по 1.5литра от безалкохолното с подвеждащия ги розов цвят!
-Не съм сигурен, ама нещо дечицата милите ни шешават какво са пили и откъде са започнали, та да стигнат и до ТЕЗИ 3-те литра розова непозната течност. и аз като тях 30 години не мога да се науча да пия -Поредното младо поколение, нито може да се научи от нас (защото и ние самите не знаем какво да ги поучим и на какво да ги научим);
Нито имат своята ценностна система, (защото далаверата и тарикатлъка ако е ценностна система здраве му кажи);
Нито можем да им въздействаме с умерено ядене и пиене (като и ние самите не сме от добрите примери за подражание).
Така че всеки си прави опита, грешката и поуката и натам каквото акъл съди! -Основна причина за злополуката е простотията, неосъзнаването на необходимостта от спазване на елементарни мерки за безопасност. Само простият човек налива отрова в шише от напитки, оставя го на достъпно за всички място, без никаква маркировка /етикет и т.н./. С простата си глава той вярва, че само на него и на никой друг няма да се наложи да използва съдържанието на бутилката. -Добре,че не са пили антифриз, че нали имаше такива случки някои киснел салама в антифриз и хранел кучетата с него а те умират в страшни мъки и почти мигновено. пък на този дето са му изпили течността за чистачки кои ще му я плати -Малки пияндета, сигурно са гледали от родителите си
Вълнообразно
АЛКОХОЛИЗЪМ В КРАЙНА ФАЗА - историята на...
Български пияница
Познайте кой ни изпреварва по смъртност
Български пияница
Познайте кой ни изпреварва по смъртност
Глупачета са, дума да няма. Но, преди да хвърлим камък по тях, нека си зададем въпроса с какво сме по-добри. Нали от нас се учат на това какво е добро и лошо, какво е геройство... А пък това, че са напълно неглижирани от родителите си, отдавна не е тайна за никого. И като всички хлапета, си намират свои начини да търсят внимание. Дано оздравяването им бъде съпътствано от поумняване - и за тях, и за родителите им.
цитирайРазбирам Ви напълно, но ме порази количеството на изпития алкохол. То всъщност не е етилов, а метилов, но все тая. Ако 15-18 год. деца изпиват такива количества без колебание, не зная като порастнат, колко ще им е необходимо. А и не бих нарекъл хлапета момичета на 18 год. Циганките на тази възраст имат по 2-3 чаавета.
цитирай

